Licensed to Mid-Penn Swim League - 1
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/1/2018 05:16 PM
                            PAC vs LVO - 12/1/2018                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 11-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klinefelter, Jason A      16 PACS-MA              2:00.60    2:01.45  
      27.55 1:33.90                                                
  2 Teets, Grayson C          13 PACS-MA              2:20.93    2:16.93  
      30.62 1:46.31                                                
  3 Eisenhooth, Jonathan D    14 PACS-MA                   NT    2:22.27  
      31.07 1:51.20                                                
  4 Perez, Elias M            13 Otters-MA                 NT    2:26.58  
      31.38 1:55.20                                                
  5 Meade, Aiden              13 Otters-MA                 NT    2:28.76  
      31.00 1:57.76                                                
 
Event 2  Women 11-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strickler, Julianne       17 Otters-MA            2:07.91    2:10.09  
      29.32   32.98   34.52   33.27                                
  2 Parker, Claudia           16 Otters-MA            2:14.22    2:15.73  
      30.65   34.18   36.52   34.38                                
  3 Keck, Claire S            15 PACS-MA              2:10.62    2:16.53  
      29.74   33.61   36.21   36.97                                
  4 Dabbs, Gabi M             15 Otters-MA            2:21.53    2:19.68  
      30.66   35.45   37.71   35.86                                
  5 Hoerner, Madison A        15 PACS-MA                   NT    2:25.30  
      31.89   36.84   39.06   37.51                                
  6 Zampedri, Catherine J     15 PACS-MA                   NT    2:30.67  
      32.06 1:18.10   40.51                                        
 
Event 3  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wengert, Henry             8 Otters-MA              21.40      18.77  
  2 Chirico, Ethan B           8 PACS-MA                21.57      19.63  
  3 Cummings, Finn B           8 PACS-MA                22.24      19.78  
  4 McNaull, Parker J          8 PACS-MA                23.65      23.74  
  5 Fox, Owen                  8 Otters-MA              24.24      23.93  
  6 Myers, Peter               7 Otters-MA              24.00      24.11  
 -- Kerwin, William            8 Otters-MA                 NT     X21.35  
 -- Rosenberger, Ethan A       8 Otters-MA                 NT     X23.17  
 -- Wildasin, Alex             6 Otters-MA              28.08     X25.90  
 -- Conklin, Jase J            7 PACS-MA                   NT     X27.56  
 -- Siegrist, Noah             7 Otters-MA              36.05     X28.37  
 -- Good, Elijah J             6 PACS-MA                   NT     X28.53  
 -- Walsh, Joey O              5 Otters-MA              41.29     X29.40  
 -- Herbein, Levi R            5 Otters-MA                 NT     X31.84  
 -- Weaber, Zachary            7 Otters-MA              27.57     X32.76  
 -- John, Chandler L           6 PACS-MA                   NT     X33.88  
 -- Cunningham, Tyler E        7 Otters-MA                 NT     X35.08  
 -- Henery, Xavier             5 Otters-MA              35.99     X35.71  
 -- Walmer, Gavin M            5 Otters-MA              40.61     X37.73  
 -- Hull, Cooper R             5 Otters-MA                 NT     X38.03  
 
Event 4  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Ava R               8 PACS-MA                19.64      18.96  
  2 Fox, Natalie               6 Otters-MA              21.88      21.13  
  3 Sabat, Priya               8 PACS-MA                19.88      21.34  
  4 Lantz, Savannah C          6 PACS-MA                22.58      21.64  
  5 Weidman, Jazlyn            7 Otters-MA              22.53      21.70  
  6 Henery, Sage               7 Otters-MA              27.61      26.72  
 -- Cunningham, Taylor E       7 Otters-MA                 NT     X20.11  
 -- Cole, Tynley M             6 PACS-MA                   NT     X22.08  
 -- Adair, Aiden J             6 PACS-MA                   NT     X25.70  
 -- Suryawanshi, Tanvi         8 PACS-MA                30.99     X26.32  
 -- Shellenberger, Mary E      8 PACS-MA                   NT     X26.82  
 -- Trate, Lily                5 Otters-MA              30.79     X27.38  
 -- Good, Anna C               8 PACS-MA                   NT     X28.39  
 -- Miller, Kinsley P          7 Otters-MA                 NT     X31.34  
 -- Bost, Mary Densley         5 Otters-MA              32.20     X33.15  
 -- Pantanelli, Amelia A       6 PACS-MA                   NT     X35.82  
 
Event 5  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trate, Danny              10 Otters-MA              33.11      34.04  
  2 Orlando, Isaac P          10 PACS-MA                38.98      34.81  
  3 Parker, Wyatt J            9 Otters-MA              36.34      35.54  
  4 Teets, Braedan J          10 PACS-MA                39.65      35.56  
  5 Fox, Wyatt                10 Otters-MA              38.11      36.41  
  6 Sholly, Ryan A             9 PACS-MA                38.72      37.46  
 -- Yerke, John               10 Otters-MA              39.57     X35.97  
 -- Hawley, Jhayce T          10 PACS-MA                43.12     X36.78  
 -- Cole, Dalton M             9 PACS-MA                49.69     X38.32  
 -- Annibali, Luca             9 Otters-MA              45.03     X38.91  
 -- Gilbert, Thadeous         10 Otters-MA              40.99     X39.35  
 -- Rosenberger, Connor S     10 Otters-MA                 NT     X46.59  
 -- Bost, Grady                9 Otters-MA              49.57     X48.76  
 -- Ferrer, Joshua J           9 PACS-MA                   NT     X55.47  
 -- Seeger, Andrew            10 Otters-MA                 NT     X58.29  
 -- Bucks, Landen J           10 PACS-MA                   NT   X1:00.96  
 -- Alexander, Drew E          9 PACS-MA                   NT   X1:03.26  
 -- Gilles, Trevor C          10 Otters-MA            1:41.74   X1:19.75  
 -- McGaw, Parker A            9 PACS-MA              1:36.66   X1:28.99  
 
Event 6  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Gracie           10 Otters-MA              34.88      33.22  
  2 Ross, Meghan R            10 PACS-MA                37.42      34.64  
  3 Adair, Madden R            9 PACS-MA                39.41      37.12  
  4 Gilbert, Kenidee          10 Otters-MA              40.31      39.72  
  5 Kent, Riley H              9 PACS-MA                45.34      41.87  
  6 Rosenberg, Annika          9 Otters-MA              41.64      42.02  
 -- Durand, Ava               10 PACS-MA                46.39     X37.89  
 -- Markowitz, Lila R         10 Otters-MA              45.31     X40.03  
 -- Vates, Abigail L           9 PACS-MA                46.18     X40.14  
 -- Good, Abigail E           10 PACS-MA                   NT     X40.82  
 -- Frey, Lily M               9 PACS-MA                46.91     X40.94  
 -- Walmer, Mikayla            9 Otters-MA              45.37     X41.11  
 -- Schreirer, Ava             9 Otters-MA              43.92     X41.54  
 -- Hafey, Nia A               9 Otters-MA              45.47     X42.19  
 -- Grissinger, Bailey P       9 PACS-MA                53.01     X42.91  
 -- Rashid, Anna R             9 PACS-MA                   NT     X42.98  
 -- Karpew, Caroline D         9 PACS-MA                   NT     X43.47  
 -- Weaber, Mikalyn            9 Otters-MA              45.25     X44.54  
 -- Sattele, Gabriella R       9 PACS-MA                51.81     X46.35  
 -- Gibble, Stella             9 Otters-MA              49.86     X46.53  
 -- Kline, Gracey J            9 Otters-MA              55.00     X47.05  
 -- Weaver, Reece A            9 PACS-MA                47.38     X47.45  
 -- Russell, Maryn J           9 PACS-MA              1:03.36     X48.21  
 -- Carey, Lois               10 Otters-MA                 NT     X48.31  
 -- Mierzwicki, Eva V          9 PACS-MA                   NT     X48.40  
 -- MacDonald, Halle           9 Otters-MA                 NT     X50.90  
 -- Lambakis, Bella A         10 Otters-MA                 NT     X51.30  
 -- Naveen, Druthi             9 PACS-MA              1:07.17     X52.08  
 -- Wildasin, Sadie            9 Otters-MA                 NT     X52.08  
 -- Lontz, Alyssa R            9 Otters-MA                 NT     X55.30  
 -- Wohlfarth, Kara R          9 PACS-MA                   NT     X56.74  
 -- Sweigart, Samantha A       9 PACS-MA                   NT     X58.39  
 -- Moore, Maggie J           10 PACS-MA              1:15.86     X59.58  
 -- Skipper, Sierra D         10 PACS-MA                   NT   X1:04.25  
 -- Yurich, Amelia            10 PACS-MA                   NT        XDQ  
 
Event 7  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dotts, Benjamin           12 Otters-MA              30.56      29.33  
  2 Verma, Ricky              11 PACS-MA                31.97      30.47  
  3 Claar, Cohen R            11 PACS-MA                33.75      32.63  
  4 Sheetz, Gavin             11 Otters-MA              33.89      33.18  
  5 Frey, Gabriel S           11 PACS-MA                32.38      35.46  
  6 Long, Gavin               11 Otters-MA              35.83      37.57  
 -- Gladysz, Vic M            12 Otters-MA              40.39     X35.90  
 -- Shuman, Parker S          11 PACS-MA                   NT     X37.50  
 -- Russell, Jace M           11 PACS-MA                40.29     X39.04  
 -- Donten, Xen               11 Otters-MA              41.90     X39.12  
 -- Pawling, Liam C           12 PACS-MA                41.96     X39.58  
 -- Keiner, Nathan F          11 PACS-MA                   NT     X40.21  
 -- Pritchett, Luke W         12 Otters-MA                 NT     X41.25  
 -- Vitale, Gabriel K         12 PACS-MA                   NT     X41.36  
 -- Bost, Jackson             11 Otters-MA              41.19     X42.96  
 -- Klucinec, Connor T        11 PACS-MA                41.94     X43.11  
 -- Szajda, Tyler J           11 PACS-MA                   NT     X44.64  
 -- Toscano, Tyler            11 Otters-MA              47.09     X44.69  
 -- Wohlfarth, Nikolas S      11 PACS-MA                   NT     X45.71  
 -- McGaw, Landon J           12 PACS-MA                48.66     X48.76  
 
Event 8  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Morgan A           12 PACS-MA                28.02      28.68  
  2 Weidman, Marina           12 Otters-MA              29.11      29.51  
  3 Schoenbaum, Maddie G      12 PACS-MA                31.80      30.82  
  4 Brown, Colbey             12 Otters-MA              30.94      31.38  
  5 Schaffer, Eleana F        11 PACS-MA                33.34      31.81  
  6 Haley, Mary               12 Otters-MA              33.39      32.84  
 -- Stasz, Sabrina M          12 Otters-MA                 NT     X30.61  
 -- Wallace, Layla            11 Otters-MA              34.16     X32.57  
 -- MacDonald, Ashlan         12 Otters-MA              33.85     X33.25  
 -- Keiner, Abigail R         12 PACS-MA                34.68     X33.26  
 -- Fox, Heidi                12 Otters-MA              36.87     X34.08  
 -- Dunsworth, Kenadie        11 Otters-MA              34.32     X34.15  
 -- Rosenberg, Grace          11 Otters-MA              34.89     X34.32  
 -- Brelsford, Elise M        11 PACS-MA                34.31     X34.61  
 -- Nye, Laura K              12 PACS-MA                36.02     X36.21  
 -- Woessner, Rachel C        11 PACS-MA                39.80     X37.16  
 -- Kober, Sarah A            11 PACS-MA                   NT     X40.76  
 -- Davies, Emma P            11 Otters-MA              44.18     X41.41  
 -- Moore, Annabelle E        11 PACS-MA                45.91     X44.05  
 -- Robbins, Rosie C          11 Otters-MA              50.81     X48.79  
 -- Zdep, Avery E             11 Otters-MA              47.82     X50.11  
 -- Priest, Helena A          11 PACS-MA                   NT     X50.31  
 
Event 9  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durand, Connor            14 PACS-MA                23.87      23.92  
  2 Berarducci, Nathan D      14 PACS-MA                27.08      26.01  
  3 Parker, Will              13 Otters-MA              27.40      26.60  
  4 Rudy, Jacob               14 Otters-MA              27.88      26.69  
  5 Cheslock, Carter J        13 Otters-MA              27.22      27.01  
  6 Schaffer, Graham E        14 PACS-MA                30.68      28.94  
 
Event 10  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Sophia         14 Otters-MA              28.12      28.39  
  2 Claar, Megan N            13 PACS-MA                29.56      30.33  
  3 Mickalonis, Emily P       14 PACS-MA                32.35      32.00  
  4 Mitchell, Noryan          13 Otters-MA              30.00      32.69  
  5 Winter, Riley I           14 PACS-MA                34.68      35.77  
  6 Thornsberry, Natalie J    13 Otters-MA              41.51      42.23  
 
Event 11  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hain, Cameron             18 Otters-MA              23.58      23.33  
  2 Ferrick, Nicholas J       17 PACS-MA                23.67      24.18  
  3 Klucinec, Jake S          15 PACS-MA                26.00      25.28  
  4 Klinefelter, Steven J     15 PACS-MA                   NT      25.86  
  5 Mitchell, Syryth          16 Otters-MA              25.77      26.29  
  6 Sheetz, Owen              15 Otters-MA              26.32      27.41  
 -- Brown, Devin              15 PACS-MA                32.07     X31.26  
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Brookelle       16 Otters-MA              25.13      26.31  
  2 Strickler, Julianne       17 Otters-MA              25.69      26.73  
  3 Trostle, Shealyn R        18 PACS-MA                27.40      27.55  
  4 Parker, Claudia           16 Otters-MA              26.56      27.85  
  5 Teets, Kendall L          15 PACS-MA                29.06      28.59  
  6 Hoerner, Madison A        15 PACS-MA                28.92      30.73  
 -- Martel, Kathryn           15 Otters-MA              29.44     X28.63  
 -- Taylor, Jordan B          15 PACS-MA                29.75     X29.60  
 -- Laduke, McKenna           15 Otters-MA              31.60     X30.01  
 -- Swan, Katelyn             16 Otters-MA              29.79     X30.01  
 -- Moyer, Delaney            15 Otters-MA              29.70     X30.87  
 -- Gingrich, Madeline G      16 Otters-MA                 NT     X30.93  
 -- Kent, Kieran H            15 PACS-MA                   NT     X30.97  
 -- Wildonger, Racheal        16 Otters-MA              31.25     X31.04  
 -- Leach, Annie E            15 PACS-MA                32.21     X32.05  
 -- Horn, Solia               15 Otters-MA              31.88     X34.15  
 
Event 13  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Finn B           8 PACS-MA                22.40      22.10  
  2 Trate, Colin               8 Otters-MA              29.03      26.57  
  3 Fox, Owen                  8 Otters-MA              40.46      34.39  
 -- Klucinec, Gavin B          8 PACS-MA                   NT         DQ  
 -- Wildasin, Alex             6 Otters-MA                 NT         DQ  
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Sarah K              8 PACS-MA                28.88      26.00  
  2 Kreitzer, Caroline G       8 PACS-MA                33.30      29.12  
  3 Annibali, Lilly            7 Otters-MA              34.30      30.47  
  4 Lantz, Savannah C          6 PACS-MA                32.80      34.97  
  5 Weidman, Jazlyn            7 Otters-MA              37.59      36.36  
 -- Barger, Addison P          8 PACS-MA                   NT     X36.50  
 -- Shellenberger, Mary E      8 PACS-MA                   NT     X44.56  
 -- Fox, Natalie               6 Otters-MA              39.11         DQ  
 -- Adair, Aiden J             6 PACS-MA                   NT        XDQ  
 
Event 15  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheslock, Collin          10 Otters-MA              42.50      42.67  
  2 Fox, Wyatt                10 Otters-MA              48.47      45.79  
  3 Orlando, Isaac P          10 PACS-MA                53.38      52.67  
  4 Yerke, John               10 Otters-MA              57.17      55.66  
  5 Cole, Dalton M             9 PACS-MA                   NT    1:03.17  
  6 Hawley, Jhayce T          10 PACS-MA              1:09.62    1:03.77  
 -- Annibali, Luca             9 Otters-MA                 NT        XDQ  
 -- Bost, Grady                9 Otters-MA                 NT        XDQ  
 -- McGaw, Parker A            9 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- Ferrer, Joshua J           9 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- Bucks, Landen J           10 PACS-MA                   NT        XDQ  
 
Event 16  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Verma, Anushka             9 PACS-MA                   NT      43.88  
  2 Pegher, Mia               10 Otters-MA              47.78      45.23  
  3 Mickalonis, Sarah A        9 PACS-MA                49.13      46.16  
  4 Ross, Meghan R            10 PACS-MA                49.76      47.47  
  5 Markowitz, Lila R         10 Otters-MA            1:02.52      53.84  
  6 Weaber, Mikalyn            9 Otters-MA            1:00.42      56.82  
 -- Adair, Madden R            9 PACS-MA                   NT     X50.50  
 -- Frey, Lily M               9 PACS-MA                   NT     X53.47  
 -- Schreirer, Ava             9 Otters-MA              58.92     X56.13  
 -- Hafey, Nia A               9 Otters-MA                 NT     X57.56  
 -- Rosenberg, Annika          9 Otters-MA            1:04.92     X59.05  
 -- Wildasin, Sadie            9 Otters-MA                 NT   X1:04.42  
 -- Rashid, Anna R             9 PACS-MA                   NT   X1:05.83  
 -- Vates, Abigail L           9 PACS-MA                   NT   X1:07.60  
 -- Carey, Lois               10 Otters-MA                 NT   X1:12.87  
 -- Naveen, Druthi             9 PACS-MA                   NT   X1:20.02  
 -- Moore, Maggie J           10 PACS-MA                   NT   X1:21.19  
 -- Kline, Gracey J            9 Otters-MA            1:09.87        XDQ  
 -- Grissinger, Bailey P       9 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- Russell, Maryn J           9 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- MacDonald, Halle           9 Otters-MA                 NT        XDQ  
 -- Wohlfarth, Kara R          9 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- Mierzwicki, Eva V          9 PACS-MA              1:16.70        XDQ  
 -- Gilbert, Kenidee          10 Otters-MA            1:01.59        XDQ  
 -- Yurich, Amelia            10 PACS-MA                   NT        XDQ  
 
Event 17  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connelly, Cameron         12 Otters-MA              37.48      36.34  
  2 Verma, Ricky              11 PACS-MA                41.59      38.87  
  3 Cummings, Cornelius E     11 PACS-MA                41.57      39.26  
  4 Black, Nathanael          11 Otters-MA              42.12      42.13  
  5 Orlando, Titus P          12 PACS-MA                45.53      43.87  
  6 Byerly, Tyler             11 Otters-MA              50.35      50.20  
 -- Palmer, Cade D            11 PACS-MA                51.18     X49.60  
 -- Miller, Brody G           12 PACS-MA                51.49     X51.98  
 -- Gladysz, Vic M            12 Otters-MA              58.69     X52.37  
 -- Russell, Jace M           11 PACS-MA                57.73     X54.61  
 -- Bost, Jackson             11 Otters-MA              59.02     X59.16  
 -- Klucinec, Connor T        11 PACS-MA              1:11.48   X1:17.79  
 -- Toscano, Tyler            11 Otters-MA                 NT        XDQ  
 -- Donten, Xen               11 Otters-MA            1:14.40        XDQ  
 -- Kishel, Macintyre J       11 PACS-MA                52.46        XDQ  
 -- Pawling, Liam C           12 PACS-MA              1:01.25        XDQ  
 -- Vitale, Gabriel K         12 PACS-MA                   NT        XDQ  
 
Event 18  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foran, Abbey              12 Otters-MA              39.12      39.61  
  2 Sholly, Addisan E         12 PACS-MA                42.23      40.05  
  3 Berarducci, Abby L        12 PACS-MA                41.43      40.38  
  4 Fox, Heidi                12 Otters-MA              41.14      40.94  
  5 Rosenberg, Grace          11 Otters-MA              44.85      46.79  
 -- MacDonald, Ashlan         12 Otters-MA              46.78     X42.22  
 -- Stasz, Sabrina M          12 Otters-MA                 NT     X43.12  
 -- Burke, Leah M             11 PACS-MA                50.78     X45.33  
 -- Keiner, Abigail R         12 PACS-MA                46.92     X46.53  
 -- Wallace, Layla            11 Otters-MA            1:10.55     X48.98  
 -- Brelsford, Elise M        11 PACS-MA                51.84     X50.15  
 -- Nye, Laura K              12 PACS-MA                51.26     X50.61  
 -- Moore, Annabelle E        11 PACS-MA                56.47     X54.93  
 -- Woessner, Rachel C        11 PACS-MA              1:04.51     X55.10  
 -- Davies, Emma P            11 Otters-MA                 NT     X57.74  
 -- Robbins, Rosie C          11 Otters-MA                 NT   X1:00.64  
 -- Zdep, Avery E             11 Otters-MA                 NT        XDQ  
 -- Stover, Addison R         11 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- Kober, Sarah A            11 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- Schaffer, Eleana F        11 PACS-MA                45.06         DQ  
 
Event 19  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durand, Connor            14 PACS-MA              1:02.77    1:03.98  
      30.15   33.83                                                
  2 Parker, Will              13 Otters-MA                 NT    1:11.82  
      33.28   38.54                                                
  3 Berarducci, Nathan D      14 PACS-MA              1:19.17    1:15.62  
      35.69   39.93                                                
  4 Perez, Elias M            13 Otters-MA                 NT    1:25.85  
      40.58   45.27                                                
  5 Reichley, Nate G          14 PACS-MA                   NT    1:32.32  
 -- Schaffer, Graham E        14 PACS-MA              1:40.76         DQ  
      41.54   48.90                                                
 
Event 20  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Sophia         14 Otters-MA            1:16.74    1:18.03  
      35.82   42.21                                                
  2 Burke, Anna M             13 PACS-MA                   NT    1:31.57  
      41.19   50.38                                                
  3 Winter, Riley I           14 PACS-MA              1:39.10    1:41.32  
      46.45   54.87                                                
 -- Myers, Julia              13 Otters-MA                 NT         DQ  
      43.63   50.02                                                
 -- Leach, Tess M             13 PACS-MA              1:30.52         DQ  
      42.18   49.81                                                
 
Event 21  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klinefelter, Steven J     15 PACS-MA                   NT    1:13.24  
      34.69   38.55                                                
  2 Klinefelter, Jason A      16 PACS-MA              1:13.76    1:13.60  
      34.14   39.46                                                
  3 Ferrick, Nicholas J       17 PACS-MA              1:11.81    1:15.01  
      33.99   41.02                                                
  4 Dotts, Adam               15 Otters-MA            1:21.07    1:16.06  
      35.03   41.03                                                
  5 Sheetz, Owen              15 Otters-MA            1:08.56    1:16.19  
      35.50   40.69                                                
 -- Brown, Devin              15 PACS-MA                   NT        XDQ  
      44.08   54.93                                                
 
Event 22  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keck, Claire S            15 PACS-MA              1:20.05    1:19.22  
      36.46   42.76                                                
  2 Gingrich, Madeline G      16 Otters-MA                 NT    1:21.21  
      37.59   43.62                                                
  3 Hoerner, Madison A        15 PACS-MA              1:20.66    1:23.08  
      38.83   44.25                                                
  4 Swan, Katelyn             16 Otters-MA            1:21.40    1:27.06  
      40.94   46.12                                                
  5 Leach, Annie E            15 PACS-MA              1:27.47    1:28.99  
      40.67   48.32                                                
  6 Horn, Solia               15 Otters-MA            1:20.26    1:29.48  
      41.33   48.15                                                
 -- Laduke, McKenna           15 Otters-MA            1:31.75   X1:32.59  
      43.60   48.99                                                
 -- Kent, Kieran H            15 PACS-MA                   NT   X1:40.54  
      45.73   54.81                                                
 
Event 23  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trate, Colin               8 Otters-MA              44.19      40.83  
  2 Wengert, Henry             8 Otters-MA                 NT      43.58  
  3 Klucinec, Gavin B          8 PACS-MA                48.69      46.39  
  4 Taylor, Miles B            8 PACS-MA              1:02.00      49.39  
  5 Good, Elijah J             6 PACS-MA                   NT    1:12.76  
  6 Weaber, Zachary            7 Otters-MA                 NT    1:18.31  
 -- McNaull, Parker J          8 PACS-MA              1:05.46   X1:00.08  
 -- Conklin, Jase J            7 PACS-MA                   NT   X1:07.80  
 -- John, Chandler L           6 PACS-MA                   NT   X1:16.09  
 
Event 24  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shuman, Brooke P           7 PACS-MA                   NT      36.46  
  2 Ross, Sarah K              8 PACS-MA                46.87      44.97  
  3 Walsh, Aliyah              7 Otters-MA                 NT      49.19  
  4 Sabat, Priya               8 PACS-MA                51.47      53.97  
  5 Annibali, Lilly            7 Otters-MA              50.26      57.12  
  6 Henery, Sage               7 Otters-MA                 NT    1:02.68  
 -- Cole, Tynley M             6 PACS-MA                   NT     X50.86  
 -- Barger, Addison P          8 PACS-MA                54.82     X52.11  
 -- Shellenberger, Mary E      8 PACS-MA                   NT   X1:02.88  
 -- Suryawanshi, Tanvi         8 PACS-MA              1:17.24   X1:04.86  
 -- Adair, Aiden J             6 PACS-MA                   NT   X1:06.05  
 -- Good, Anna C               8 PACS-MA                   NT   X1:06.99  
 -- Pantanelli, Amelia A       6 PACS-MA                   NT   X1:22.40  
 
Event 25  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Jacob U            10 PACS-MA              1:05.52    1:06.84  
      32.79   34.05                                                
  2 Trate, Danny              10 Otters-MA            1:17.26    1:19.84  
      37.12   42.72                                                
  3 Yerke, John               10 Otters-MA                 NT    1:25.74  
      40.50   45.24                                                
  4 Hawley, Jhayce T          10 PACS-MA              1:36.79    1:27.53  
  5 Sholly, Ryan A             9 PACS-MA                   NT    1:28.10  
      41.14   46.96                                                
  6 Gilbert, Thadeous         10 Otters-MA            1:37.14    1:31.18  
      42.19   48.99                                                
 -- Cole, Dalton M             9 PACS-MA                   NT   X1:29.45  
      40.74   48.71                                                
 -- Alexander, Drew E          9 PACS-MA                   NT   X2:24.94  
    1:02.99 1:21.95                                                
 -- McGaw, Parker A            9 PACS-MA                   NT   X3:12.90  
    1:36.15 1:36.75                                                
 
Event 26  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Gracie           10 Otters-MA            1:21.75    1:17.00  
      35.75   41.25                                                
  2 Pegher, Mia               10 Otters-MA            1:22.55    1:17.80  
      36.26   41.54                                                
  3 Brower, Eleanor R         10 PACS-MA              1:26.53    1:20.06  
      35.76   44.30                                                
  4 Verma, Anushka             9 PACS-MA                   NT    1:23.37  
      39.24   44.13                                                
  5 Walmer, Mikayla            9 Otters-MA            1:52.97    1:32.44  
      42.33   50.11                                                
  6 Ancharski, Elyse N         9 PACS-MA                   NT    1:34.00  
      42.18   51.82                                                
 -- Karpew, Caroline D         9 PACS-MA                   NT   X1:36.27  
      45.73   50.54                                                
 -- Vates, Abigail L           9 PACS-MA                   NT   X1:40.45  
      43.06   57.39                                                
 -- Good, Abigail E           10 PACS-MA                   NT   X1:42.25  
      44.46   57.79                                                
 -- Sattele, Gabriella R       9 PACS-MA              1:57.83   X1:46.13  
      46.75   59.38                                                
 -- Sweigart, Samantha A       9 PACS-MA                   NT   X2:17.14  
    1:04.87 1:12.27                                                
 
Event 27  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cummings, Cornelius E     11 PACS-MA              1:06.10    1:05.48  
      31.44   34.04                                                
  2 Dotts, Benjamin           12 Otters-MA            1:08.96    1:05.67  
      31.82   33.85                                                
  3 Sheetz, Gavin             11 Otters-MA            1:13.81    1:13.60  
      35.43   38.17                                                
  4 Claar, Cohen R            11 PACS-MA              1:18.99    1:13.87  
      35.60   38.27                                                
  5 Frey, Gabriel S           11 PACS-MA              1:17.77    1:19.67  
      36.73   42.94                                                
  6 Black, Nathanael          11 Otters-MA            1:24.38    1:26.09  
      40.24   45.85                                                
 -- Orlando, Titus P          12 PACS-MA              1:24.11   X1:21.95  
      37.55   44.40                                                
 -- Kishel, Macintyre J       11 PACS-MA              1:25.29   X1:28.15  
      41.25   46.90                                                
 -- Russell, Jace M           11 PACS-MA              1:37.78   X1:35.93  
      42.68   53.25                                                
 -- Klucinec, Connor T        11 PACS-MA              1:50.26   X1:42.17  
      45.62   56.55                                                
 -- Wohlfarth, Nikolas S      11 PACS-MA                   NT   X1:50.03  
      48.23 1:01.80                                                
 -- McGaw, Landon J           12 PACS-MA              1:58.06   X1:50.88  
      53.50   57.38                                                
 -- Zastowny, Owen M          11 PACS-MA                   NT        XDQ  
      33.27   38.74                                                
 
Event 28  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Morgan A           12 PACS-MA              1:01.04    1:03.05  
      30.33   32.72                                                
  2 Brown, Colbey             12 Otters-MA            1:09.41    1:10.50  
      32.82   37.68                                                
  3 Sholly, Addisan E         12 PACS-MA              1:11.83    1:14.91  
      34.19   40.72                                                
  4 Dunsworth, Kenadie        11 Otters-MA            1:17.58    1:17.50  
      36.14   41.36                                                
  5 Sabat, Revati             12 PACS-MA              1:15.27    1:19.73  
      37.27   42.46                                                
  6 Rosenberg, Grace          11 Otters-MA            1:25.29    1:22.77  
      37.72   45.05                                                
 -- Burke, Leah M             11 PACS-MA              1:25.99   X1:20.89  
      37.33   43.56                                                
 -- Stover, Addison R         11 PACS-MA              1:28.93   X1:32.82  
      42.32   50.50                                                
 -- Kober, Sarah A            11 PACS-MA                   NT   X1:42.70  
      45.38   57.32                                                
 -- Priest, Helena A          11 PACS-MA                   NT   X2:10.57  
      56.00 1:14.57                                                
 
Event 29  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rudy, Jacob               14 Otters-MA            1:04.06      59.71  
      28.23   31.48                                                
  2 Cheslock, Carter J        13 Otters-MA            1:01.12    1:01.58  
      28.45   33.13                                                
  3 Wolfe, Jack H             14 PACS-MA              1:04.04    1:02.62  
      28.98   33.64                                                
  4 Eisenhooth, Jonathan D    14 PACS-MA              1:06.34    1:02.63  
      30.35   32.28                                                
  5 Hain, Braden              13 Otters-MA            1:03.81    1:03.98  
      30.36   33.62                                                
  6 Schaffer, Graham E        14 PACS-MA              1:09.23    1:04.83  
      31.53   33.30                                                
 -- Reichley, Nate G          14 PACS-MA                   NT   X1:16.49  
 
Event 30  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Julia              13 Otters-MA            1:12.96    1:09.42  
      33.18   36.24                                                
  2 Burke, Anna M             13 PACS-MA              1:10.56    1:09.66  
      32.21   37.45                                                
  3 Mickalonis, Emily P       14 PACS-MA              1:11.45    1:11.21  
      33.42   37.79                                                
  4 Winter, Riley I           14 PACS-MA              1:21.63    1:19.15  
      37.42   41.73                                                
  5 Thornsberry, Natalie J    13 Otters-MA                 NT    1:28.76  
      40.76   48.00                                                
 
Event 31  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferrick, Nicholas J       17 PACS-MA                52.35      52.80  
      25.47   27.33                                                
  2 Palmer, David W           15 PACS-MA                58.49      58.12  
      28.09   30.03                                                
  3 Hain, Donovan             16 Otters-MA            1:03.01      59.87  
      28.09   31.78                                                
  4 Mitchell, Syryth          16 Otters-MA            1:02.65    1:03.85  
      29.29   34.56                                                
 -- Brown, Devin              15 PACS-MA              1:19.65         DQ  
      35.59   40.55                                                
 
Event 32  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheslock, Olivia          15 Otters-MA              55.83      57.71  
      27.95   29.76                                                
  2 Anderson, Brookelle       16 Otters-MA              55.02      58.48  
      27.94   30.54                                                
  3 Keck, Claire S            15 PACS-MA                59.81    1:01.90  
      29.22   32.68                                                
  4 Dabbs, Gabi M             15 Otters-MA              58.87    1:03.04  
      29.95   33.09                                                
  5 Teets, Kendall L          15 PACS-MA              1:00.68    1:03.68  
      30.15   33.53                                                
  6 Kreider, Emily R          16 PACS-MA              1:05.62    1:04.26  
      30.87   33.39                                                
 -- Parker, Claudia           16 Otters-MA              59.91   X1:00.77  
      29.83   30.94                                                
 -- Mowery, Katherine         17 Otters-MA            1:01.44   X1:03.31  
      30.36   32.95                                                
 -- Martel, Kathryn           15 Otters-MA                 NT   X1:04.18  
      30.34   33.84                                                
 -- Taylor, Jordan B          15 PACS-MA              1:04.48   X1:05.25  
      31.42   33.83                                                
 -- Laduke, McKenna           15 Otters-MA            1:09.10   X1:06.01  
      32.54   33.47                                                
 -- Swan, Katelyn             16 Otters-MA            1:06.37   X1:07.80  
      32.52   35.28                                                
 -- Zampedri, Catherine J     15 PACS-MA                   NT   X1:08.76  
      32.83   35.93                                                
 -- Wildonger, Racheal        16 Otters-MA            1:07.71   X1:08.79  
      32.51   36.28                                                
 -- Moyer, Delaney            15 Otters-MA            1:06.94   X1:08.96  
      32.72   36.24                                                
 -- Kent, Kieran H            15 PACS-MA                   NT   X1:10.79  
      32.84   37.95                                                
 -- Leach, Annie E            15 PACS-MA              1:19.84   X1:15.24  
      34.67   40.57                                                
 -- Horn, Solia               15 Otters-MA            1:10.73   X1:16.63  
      35.95   40.68                                                
 
Event 33  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wengert, Henry             8 Otters-MA              22.48      21.52  
  2 Chirico, Ethan B           8 PACS-MA                28.18      24.42  
  3 Myers, Peter               7 Otters-MA              26.14      25.17  
  4 Taylor, Miles B            8 PACS-MA                29.69      26.78  
  5 Weaber, Zachary            7 Otters-MA              34.19      29.90  
  6 McNaull, Parker J          8 PACS-MA                35.50      37.14  
 -- Kerwin, William            8 Otters-MA                 NT     X25.95  
 -- Rosenberger, Ethan A       8 Otters-MA                 NT     X26.93  
 -- Siegrist, Noah             7 Otters-MA              36.92     X30.04  
 -- Wildasin, Alex             6 Otters-MA              34.47     X31.75  
 -- John, Chandler L           6 PACS-MA                   NT     X32.28  
 -- Good, Elijah J             6 PACS-MA                   NT     X34.33  
 -- Herbein, Levi R            5 Otters-MA                 NT     X36.10  
 -- Hull, Cooper R             5 Otters-MA                 NT     X37.00  
 -- Cunningham, Tyler E        7 Otters-MA                 NT     X39.66  
 -- Conklin, Jase J            7 PACS-MA                   NT     X40.19  
 -- Walsh, Joey O              5 Otters-MA              57.22     X41.72  
 -- Walmer, Gavin M            5 Otters-MA              46.07     X43.28  
 -- Henery, Xavier             5 Otters-MA              45.68     X48.80  
 
Event 34  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Aliyah              7 Otters-MA              25.61      24.28  
  2 Lantz, Ava R               8 PACS-MA                23.55      24.65  
  3 Fox, Natalie               6 Otters-MA              24.86      25.12  
  4 Sabat, Priya               8 PACS-MA                28.13      25.67  
  5 Kreitzer, Caroline G       8 PACS-MA                28.11      25.94  
  6 Henery, Sage               7 Otters-MA              31.34      29.82  
 -- Shuman, Brooke P           7 PACS-MA                   NT     X19.92  
 -- Cunningham, Taylor E       7 Otters-MA                 NT     X22.38  
 -- Barger, Addison P          8 PACS-MA                35.00     X25.63  
 -- Suryawanshi, Tanvi         8 PACS-MA                34.95     X27.92  
 -- Good, Anna C               8 PACS-MA                   NT     X28.13  
 -- Trate, Lily                5 Otters-MA              34.17     X28.60  
 -- Cole, Tynley M             6 PACS-MA                   NT     X30.48  
 -- Miller, Kinsley P          7 Otters-MA                 NT     X31.32  
 -- Pantanelli, Amelia A       6 PACS-MA                   NT     X32.16  
 -- Bost, Mary Densley         5 Otters-MA              39.46     X34.63  
 
Event 35  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gladysz, Samuel           10 Otters-MA              43.05      39.92  
  2 Trate, Danny              10 Otters-MA              40.61      41.87  
  3 Fox, Wyatt                10 Otters-MA              43.50      43.27  
  4 Orlando, Isaac P          10 PACS-MA                47.00      43.33  
  5 Teets, Braedan J          10 PACS-MA                49.93      45.63  
  6 Bucks, Landen J           10 PACS-MA                   NT    1:05.05  
 -- Gilbert, Thadeous         10 Otters-MA              43.96     X45.89  
 -- Annibali, Luca             9 Otters-MA                 NT     X48.90  
 -- Seeger, Andrew            10 Otters-MA                 NT     X59.98  
 -- Alexander, Drew E          9 PACS-MA                   NT   X1:20.21  
 -- Rosenberger, Connor S     10 Otters-MA                 NT        XDQ  
 -- Bost, Grady                9 Otters-MA                 NT        XDQ  
 -- Gilles, Trevor C          10 Otters-MA            1:33.91        XDQ  
 
Event 36  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pegher, Mia               10 Otters-MA              40.83      41.02  
  2 Mickalonis, Sarah A        9 PACS-MA                   NT      42.85  
  3 Brower, Eleanor R         10 PACS-MA                46.53      42.88  
  4 Fink, Samantha            10 Otters-MA              48.11      44.12  
  5 Ancharski, Elyse N         9 PACS-MA                   NT      46.72  
  6 Gilbert, Kenidee          10 Otters-MA              46.79      46.98  
 -- Rosenberg, Annika          9 Otters-MA                 NT     X49.26  
 -- Gibble, Stella             9 Otters-MA                 NT     X49.30  
 -- Good, Abigail E           10 PACS-MA                   NT     X49.34  
 -- Carey, Lois               10 Otters-MA                 NT     X49.96  
 -- Durand, Ava               10 PACS-MA                59.01     X50.88  
 -- Walmer, Mikayla            9 Otters-MA              52.67     X51.27  
 -- Schreirer, Ava             9 Otters-MA              52.57     X51.94  
 -- Kline, Gracey J            9 Otters-MA              54.44     X55.79  
 -- Rashid, Anna R             9 PACS-MA                   NT     X57.33  
 -- Lontz, Alyssa R            9 Otters-MA                 NT     X58.45  
 -- Wildasin, Sadie            9 Otters-MA                 NT     X58.85  
 -- Lambakis, Bella A         10 Otters-MA                 NT     X58.92  
 -- Weaver, Reece A            9 PACS-MA                   NT     X59.53  
 -- Naveen, Druthi             9 PACS-MA                   NT     X59.78  
 -- MacDonald, Halle           9 Otters-MA                 NT   X1:00.06  
 -- Wohlfarth, Kara R          9 PACS-MA                   NT   X1:01.39  
 -- Mierzwicki, Eva V          9 PACS-MA              1:13.82   X1:01.60  
 -- Yurich, Amelia            10 PACS-MA                   NT   X1:02.85  
 -- Sweigart, Samantha A       9 PACS-MA                   NT   X1:07.50  
 -- Skipper, Sierra D         10 PACS-MA                   NT   X1:15.57  
 -- Moore, Maggie J           10 PACS-MA              1:16.59   X1:23.33  
 -- Kent, Riley H              9 PACS-MA                   NT        XDQ  
 -- Hafey, Nia A               9 Otters-MA              53.79        XDQ  
 
Event 37  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connelly, Cameron         12 Otters-MA              34.78      34.23  
  2 Palmer, Cade D            11 PACS-MA                36.62      36.28  
  3 Byerly, Tyler             11 Otters-MA              45.60      42.94  
  4 Frey, Gabriel S           11 PACS-MA                40.86      43.55  
  5 Long, Gavin               11 Otters-MA              46.26      44.96  
 -- Pawling, Liam C           12 PACS-MA                49.96     X45.72  
 -- Donten, Xen               11 Otters-MA              51.94     X47.56  
 -- Wohlfarth, Nikolas S      11 PACS-MA                   NT     X50.86  
 -- Szajda, Tyler J           11 PACS-MA                   NT     X52.90  
 -- Pritchett, Luke W         12 Otters-MA                 NT     X54.98  
 -- Vitale, Gabriel K         12 PACS-MA                   NT     X55.93  
 -- Keiner, Nathan F          11 PACS-MA                54.11     X56.63  
 -- McGaw, Landon J           12 PACS-MA              1:00.57   X1:04.51  
 -- Zastowny, Owen M          11 PACS-MA                37.83         DQ  
 -- Toscano, Tyler            11 Otters-MA              56.28        XDQ  
 -- Gladysz, Vic M            12 Otters-MA              49.25        XDQ  
 
Event 38  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berarducci, Abby L        12 PACS-MA                34.99      34.93  
  2 Foran, Abbey              12 Otters-MA              36.34      35.31  
  3 MacDonald, Ashlan         12 Otters-MA              38.64      36.26  
  4 Schoenbaum, Maddie G      12 PACS-MA                38.38      37.26  
  5 Haley, Mary               12 Otters-MA              37.71      38.18  
  6 Schaffer, Eleana F        11 PACS-MA                41.82      39.39  
 -- Stasz, Sabrina M          12 Otters-MA                 NT     X37.48  
 -- Wallace, Layla            11 Otters-MA              40.71     X39.69  
 -- Fox, Heidi                12 Otters-MA              44.21     X42.32  
 -- Keiner, Abigail R         12 PACS-MA                46.19     X43.18  
 -- Nye, Laura K              12 PACS-MA                44.60     X46.26  
 -- Davies, Emma P            11 Otters-MA              49.32     X46.42  
 -- Brelsford, Elise M        11 PACS-MA                51.90     X46.66  
 -- Woessner, Rachel C        11 PACS-MA                46.86     X47.35  
 -- Zdep, Avery E             11 Otters-MA              52.31     X49.55  
 -- Robbins, Rosie C          11 Otters-MA              58.66     X55.00  
 -- Priest, Helena A          11 PACS-MA                   NT   X1:03.37  
 
Event 39  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hain, Braden              13 Otters-MA                 NT    1:07.61  
      32.45   35.16                                                
  2 Meade, Aiden              13 Otters-MA                 NT    1:08.81  
    1:09.03                                                        
  3 Parker, Will              13 Otters-MA                 NT    1:10.70  
      34.27   36.43                                                
  4 Eisenhooth, Jonathan D    14 PACS-MA              1:26.06    1:16.75  
      37.16   39.59                                                
  5 Reichley, Nate G          14 PACS-MA                   NT    1:33.47  
    1:33.47                                                        
 
Event 40  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Myers, Julia              13 Otters-MA                 NT    1:18.37  
      38.47   39.90                                                
  2 Mickalonis, Emily P       14 PACS-MA              1:25.71    1:20.73  
      38.48   42.25                                                
  3 Leach, Tess M             13 PACS-MA              1:29.19    1:31.62  
    1:31.62                                                        
  4 Thornsberry, Natalie J    13 Otters-MA                 NT    1:43.56  
      47.90   55.66                                                
 
Event 41  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hain, Cameron             18 Otters-MA              59.75      59.45  
      28.09   31.36                                                
  2 Palmer, David W           15 PACS-MA              1:02.83    1:04.32  
      30.27   34.05                                                
  3 Hain, Donovan             16 Otters-MA            1:07.63    1:11.03  
      34.63   36.40                                                
  4 Klinefelter, Steven J     15 PACS-MA                   NT    1:12.12  
      34.57   37.55                                                
  5 Dotts, Adam               15 Otters-MA            1:13.96    1:12.67  
      35.03   37.64                                                
 
Event 42  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheslock, Olivia          15 Otters-MA            1:04.40    1:05.67  
      31.55   34.12                                                
  2 Strickler, Julianne       17 Otters-MA            1:04.71    1:08.38  
      32.14   36.24                                                
  3 Trostle, Shealyn R        18 PACS-MA              1:07.34    1:08.63  
      32.64   35.99                                                
  4 Mowery, Katherine         17 Otters-MA            1:04.37    1:09.15  
      33.55   35.60                                                
  5 Taylor, Jordan B          15 PACS-MA              1:11.14    1:14.31  
      36.05   38.26                                                
  6 Zampedri, Catherine J     15 PACS-MA                   NT    1:20.16  
      39.21   40.95                                                
 -- Wildonger, Racheal        16 Otters-MA                 NT   X1:14.75  
      36.01   38.74                                                
 -- Moyer, Delaney            15 Otters-MA            1:24.72   X1:22.54  
      40.12   42.42                                                
 
Event 43  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chirico, Ethan B           8 PACS-MA                   NT      24.98  
  2 Klucinec, Gavin B          8 PACS-MA                28.73      26.47  
 -- Myers, Peter               7 Otters-MA                 NT         DQ  
 -- Siegrist, Noah             7 Otters-MA                 NT         DQ  
 -- Taylor, Miles B            8 PACS-MA                   NT         DQ  
 
Event 44  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annibali, Lilly            7 Otters-MA              27.15      23.42  
  2 Lantz, Savannah C          6 PACS-MA                   NT      24.64  
  3 Ross, Sarah K              8 PACS-MA                27.59      28.30  
 -- Walsh, Aliyah              7 Otters-MA              27.77         DQ  
 -- Bost, Mary Densley         5 Otters-MA                 NT         DQ  
 -- Kreitzer, Caroline G       8 PACS-MA                41.07         DQ  
 
Event 45  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Jacob U            10 PACS-MA                34.02      33.89  
  2 Gladysz, Samuel           10 Otters-MA              40.49      38.00  
  3 Cheslock, Collin          10 Otters-MA              44.62      42.43  
  4 Parker, Wyatt J            9 Otters-MA                 NT      46.82  
  5 Sholly, Ryan A             9 PACS-MA                   NT      58.62  
 
Event 46  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brower, Eleanor R         10 PACS-MA                45.24      42.34  
  2 Ross, Meghan R            10 PACS-MA                46.35      42.43  
  3 Adair, Madden R            9 PACS-MA                   NT      47.37  
  4 Fink, Samantha            10 Otters-MA              33.67      49.72  
  5 Weaber, Mikalyn            9 Otters-MA              46.56      58.47  
  6 Gibble, Stella             9 Otters-MA                 NT      58.65  
 -- Sattele, Gabriella R       9 PACS-MA                   NT   X1:01.17  
 -- Weaver, Reece A            9 PACS-MA                   NT   X1:05.50  
 -- Karpew, Caroline D         9 PACS-MA                   NT   X1:05.71  
 -- Russell, Maryn J           9 PACS-MA                   NT   X1:10.76  
 
Event 47  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dotts, Benjamin           12 Otters-MA              32.26      33.38  
  2 Zastowny, Owen M          11 PACS-MA                35.70      35.13  
  3 Verma, Ricky              11 PACS-MA                37.34      36.28  
  4 Long, Gavin               11 Otters-MA              51.09      49.56  
  5 Byerly, Tyler             11 Otters-MA                 NT    1:01.85  
 -- Kishel, Macintyre J       11 PACS-MA                44.46     X45.06  
 -- Orlando, Titus P          12 PACS-MA                50.38     X48.91  
 -- Miller, Brody G           12 PACS-MA                   NT     X51.87  
 -- Claar, Cohen R            11 PACS-MA                39.28         DQ  
 -- Shuman, Parker S          11 PACS-MA                   NT        XDQ  
 
Event 48  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Morgan A           12 PACS-MA                30.42      30.29  
  2 Weidman, Marina           12 Otters-MA              30.93      31.01  
  3 Brown, Colbey             12 Otters-MA              32.68      34.06  
  4 Sholly, Addisan E         12 PACS-MA                37.14      37.10  
  5 Sabat, Revati             12 PACS-MA                36.85      39.44  
  6 Dunsworth, Kenadie        11 Otters-MA              30.22      42.35  
 -- Burke, Leah M             11 PACS-MA                49.56     X43.95  
 -- Stover, Addison R         11 PACS-MA                57.99     X49.86  
 -- Moore, Annabelle E        11 PACS-MA                   NT     X58.47  
 
Event 49  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durand, Connor            14 PACS-MA                57.44      59.61  
      27.66   31.95                                                
  2 Teets, Grayson C          13 PACS-MA              1:08.95    1:08.93  
      32.33   36.60                                                
  3 Wolfe, Jack H             14 PACS-MA                   NT    1:10.64  
      31.66   38.98                                                
  4 Cheslock, Carter J        13 Otters-MA                 NT    1:11.50  
      31.36   40.14                                                
  5 Hain, Braden              13 Otters-MA                 NT    1:15.26  
      33.22   42.04                                                
  6 Perez, Elias M            13 Otters-MA                 NT    1:16.15  
      34.77   41.38                                                
 
Event 50  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claar, Megan N            13 PACS-MA                   NT    1:18.94  
      35.04   43.90                                                
  2 Leach, Tess M             13 PACS-MA              1:38.06    1:32.69  
      41.52   51.17                                                
  3 Mitchell, Noryan          13 Otters-MA                 NT    1:43.95  
      40.63 1:03.32                                                
 -- Burke, Anna M             13 PACS-MA                   NT         DQ  
      37.25   51.98                                                
 
Event 51  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klucinec, Jake S          15 PACS-MA              1:00.97    1:00.54  
      28.37   32.17                                                
  2 Palmer, David W           15 PACS-MA              1:01.05    1:06.49  
      31.10   35.39                                                
  3 Mitchell, Syryth          16 Otters-MA            1:05.26    1:11.56  
      30.93   40.63                                                
 -- Sheetz, Owen              15 Otters-MA            1:09.87         DQ  
 
Event 52  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Brookelle       16 Otters-MA            1:03.47    1:04.69  
      30.09   34.60                                                
  2 Martel, Kathryn           15 Otters-MA                 NT    1:13.81  
      33.08   40.73                                                
  3 Dabbs, Gabi M             15 Otters-MA            1:10.14    1:16.76  
      34.82   41.94                                                
  4 Trostle, Shealyn R        18 PACS-MA              1:13.87    1:18.87  
      35.37   43.50                                                
  5 Kreider, Emily R          16 PACS-MA              1:23.04    1:20.11  
      36.06   44.05                                                
 
Event 53  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trate, Colin               8 Otters-MA                 NT    1:48.84  
      51.08   57.76                                                
  2 Cummings, Finn B           8 PACS-MA              2:05.06    1:48.86  
      52.56   56.30                                                
 
Event 54  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Ava R               8 PACS-MA              1:58.67    1:54.47  
      51.17 1:03.30                                                
  2 Weidman, Jazlyn            7 Otters-MA                 NT    2:15.62  
      55.83 1:19.79                                                
 -- Shuman, Brooke P           7 PACS-MA                   NT         DQ  
      47.21   54.86                                                
 
Event 55  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lantz, Jacob U            10 PACS-MA              1:18.46    1:17.97  
      37.24   40.73                                                
  2 Cheslock, Collin          10 Otters-MA            1:27.64    1:25.47  
      41.96   43.51                                                
  3 Gladysz, Samuel           10 Otters-MA            1:32.04    1:30.16  
      40.10   50.06                                                
  4 Parker, Wyatt J            9 Otters-MA            1:34.06    1:32.99  
      44.43   48.56                                                
  5 Teets, Braedan J          10 PACS-MA              1:36.47    1:37.83  
      44.22   53.61                                                
 -- Ferrer, Joshua J           9 PACS-MA              2:45.31         DQ  
    1:23.68 1:09.45                                                
 
Event 56  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallace, Gracie           10 Otters-MA            1:33.89    1:25.48  
      39.20   46.28                                                
  2 Verma, Anushka             9 PACS-MA              1:33.17    1:26.61  
      41.63   44.98                                                
  3 Mickalonis, Sarah A        9 PACS-MA              1:34.06    1:37.83  
      43.41   54.42                                                
  4 Markowitz, Lila R         10 Otters-MA            1:53.10    1:40.18  
      46.18   54.00                                                
  5 Fink, Samantha            10 Otters-MA            1:44.59    1:41.13  
      47.41   53.72                                                
  6 Ancharski, Elyse N         9 PACS-MA              2:00.20    1:47.59  
      49.35   58.24                                                
 -- Durand, Ava               10 PACS-MA              1:47.87   X1:39.69  
      47.22   52.47                                                
 -- Frey, Lily M               9 PACS-MA              1:51.36   X1:50.44  
      50.85   59.59                                                
 -- Grissinger, Bailey P       9 PACS-MA              2:00.93   X1:57.60  
      56.60 1:01.00                                                
 -- Kent, Riley H              9 PACS-MA              1:49.79        XDQ  
      49.58   57.14                                                
 
Event 57  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connelly, Cameron         12 Otters-MA            1:14.95    1:13.37  
      35.43   37.94                                                
  2 Cummings, Cornelius E     11 PACS-MA              1:14.93    1:13.51  
      35.26   38.25                                                
  3 Palmer, Cade D            11 PACS-MA              1:26.97    1:27.69  
      36.87   50.82                                                
  4 Black, Nathanael          11 Otters-MA            1:36.60    1:32.20  
      44.90   47.30                                                
  5 Miller, Brody G           12 PACS-MA              1:37.21    1:43.39  
      49.05   54.34                                                
 -- Shuman, Parker S          11 PACS-MA                   NT   X1:48.54  
      52.54   56.00                                                
 -- Keiner, Nathan F          11 PACS-MA              1:53.81   X1:49.16  
      50.01   59.15                                                
 -- Szajda, Tyler J           11 PACS-MA                   NT   X2:04.36  
      58.02 1:06.34                                                
 -- Bost, Jackson             11 Otters-MA            1:51.82         DQ  
      50.92   56.80                                                
 
Event 58  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weidman, Marina           12 Otters-MA            1:11.34    1:11.53  
      33.07   38.46                                                
  2 Berarducci, Abby L        12 PACS-MA              1:18.51    1:17.01  
      35.12   41.89                                                
  3 Foran, Abbey              12 Otters-MA            1:17.57    1:17.05  
      35.98   41.07                                                
  4 Schoenbaum, Maddie G      12 PACS-MA              1:21.64    1:20.53  
      37.52   43.01                                                
  5 Haley, Mary               12 Otters-MA            1:25.41    1:23.97  
      36.06   47.91                                                
  6 Sabat, Revati             12 PACS-MA              1:32.44    1:33.79  
      42.49   51.30                                                
 
Event 59  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berarducci, Nathan D      14 PACS-MA              2:29.41    2:24.21  
      30.61   36.28   43.47   33.85                                
  2 Rudy, Jacob               14 Otters-MA            2:38.52    2:31.75  
      32.87   38.53   44.96   35.39                                
  3 Lowen, Brian              13 Otters-MA                 NT    2:32.95  
      30.91   40.54   43.81   37.69                                
  4 Teets, Grayson C          13 PACS-MA                   NT    2:36.83  
      32.98   39.61   47.48   36.76                                
  5 Wolfe, Jack H             14 PACS-MA              2:46.82    2:42.73  
      32.46   42.92   48.43   38.92                                
  6 Meade, Aiden              13 Otters-MA                 NT    2:50.47  
      35.36   38.68   55.98   40.45                                
 
Event 60  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Sophia         14 Otters-MA            2:33.37    2:38.22  
      33.16   41.80   44.61   38.65                                
  2 Mitchell, Noryan          13 Otters-MA                 NT    3:10.92  
      40.92   48.23   56.03   45.74                                
 -- Claar, Megan N            13 PACS-MA                   NT         DQ  
      34.03   42.16   51.76   38.37                                
 
Event 61  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hain, Cameron             18 Otters-MA            2:10.33    2:13.87  
      28.84   33.21   38.32   33.50                                
  2 Klinefelter, Jason A      16 PACS-MA              2:22.29    2:19.05  
      30.46   36.14   40.73   31.72                                
  3 Klucinec, Jake S          15 PACS-MA              2:15.10    2:19.59  
      28.77   36.86   42.81   31.15                                
  4 Dotts, Adam               15 Otters-MA            2:39.09    2:38.95  
      35.47   42.19   46.80   34.49                                
 -- Hain, Donovan             16 Otters-MA            2:38.15         DQ  
      32.21   37.75   49.52   37.03                                
 
Event 62  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheslock, Olivia          15 Otters-MA            2:23.98    2:30.09  
      31.32   36.79   48.02   33.96                                
  2 Mowery, Katherine         17 Otters-MA            2:26.17    2:35.40  
      32.63   37.34   49.10   36.33                                
  3 Kreider, Emily R          16 PACS-MA              2:41.96    2:38.25  
      37.56   38.34   46.60   35.75                                
  4 Gingrich, Madeline G      16 Otters-MA                 NT    2:38.78  
      35.90   40.34   45.44   37.10                                
  5 Teets, Kendall L          15 PACS-MA              2:32.71    2:40.99  
      34.52   40.62   48.89   36.96                                
 
Event 63  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     1:18.16    1:30.96  
     1) Trate, Colin 8                  2) Fox, Owen 8                    
     3) Myers, Peter 7                  4) Wengert, Henry 8               
       45.91    45.05                                                      
  2 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      1:24.00    1:40.90  
     1) Good, Elijah J 6                2) Taylor, Miles B 8              
     3) Klucinec, Gavin B 8             4) Cummings, Finn B 8             
       57.04    43.86                                                      
  3 Lebanon Valley Otters-MA  'C'                          NT    1:54.01  
     1) Cunningham, Tyler E 7           2) Rosenberger, Ethan A 8         
     3) Kerwin, William 8               4) Wildasin, Alex 6               
     1:04.22    49.79                                                      
  4 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                     2:20.22   x2:19.63  
     1) Henery, Xavier 5                2) Walmer, Gavin M 5              
     3) Siegrist, Noah 7                4) Weaber, Zachary 7              
     1:23.16    56.47                                                      
 
Event 64  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      1:14.71    1:26.47  
     1) Shuman, Brooke P 7              2) Sabat, Priya 8                 
     3) Ross, Sarah K 8                 4) Lantz, Ava R 8                 
       46.14    40.33                                                      
  2 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     1:30.62    1:29.58  
     1) Weidman, Jazlyn 7               2) Walsh, Aliyah 7                
     3) Annibali, Lilly 7               4) Fox, Natalie 6                 
       45.08    44.50                                                      
  3 Palmyra Aquatic Club-MA  'B'                           NT    1:39.91  
     1) Lantz, Savannah C 6             2) Barger, Addison P 8            
     3) Suryawanshi, Tanvi 8            4) Kreitzer, Caroline G 8         
       48.39    51.52                                                      
  4 Palmyra Aquatic Club-MA  'C'                           NT   x1:48.49  
     1) Cole, Tynley M 6                2) Adair, Aiden J 6               
     3) Shellenberger, Mary E 8         4) Good, Anna C 8                 
       50.96    57.53                                                      
  5 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                          NT    1:53.45  
     1) Trate, Lily 5                   2) Cunningham, Taylor E 7         
     3) Bost, Mary Densley 5            4) Henery, Sage 7                 
       51.95  1:01.50                                                      
 
Event 65  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     2:23.36    2:19.74  
     1) Gladysz, Samuel 10              2) Fox, Wyatt 10                  
     3) Cheslock, Collin 10             4) Trate, Danny 10                
       37.44    34.53    35.09    32.68                                    
  2 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      2:08.71    2:20.81  
     1) Sholly, Ryan A 9                2) Orlando, Isaac P 10            
     3) Teets, Braedan J 10             4) Lantz, Jacob U 10              
       39.63    34.98    36.85    29.35                                    
  3 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                     2:43.80    2:34.33  
     1) Yerke, John 10                  2) Annibali, Luca 9               
     3) Gilbert, Thadeous 10            4) Parker, Wyatt J 9              
       38.31    42.70    37.82    35.50                                    
  4 Palmyra Aquatic Club-MA  'B'                           NT    3:20.11  
     1) Cole, Dalton M 9                2) Bucks, Landen J 10             
     3) Ferrer, Joshua J 9              4) Hawley, Jhayce T 10            
       40.30  1:03.25    58.00    38.56                                    
  5 Lebanon Valley Otters-MA  'C'                          NT   x3:54.73  
     1) Bost, Grady 9                   2) Gilles, Trevor C 10            
     3) Rosenberger, Connor S 10        4) Seeger, Andrew 10              
       47.80  1:20.47    49.29    57.17                                    
 
Event 66  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     2:30.96    2:24.51  
     1) Pegher, Mia 10                  2) Gilbert, Kenidee 10            
     3) Fink, Samantha 10               4) Wallace, Gracie 10             
       34.66    39.00    37.39    33.46                                    
  2 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      2:33.57    2:24.94  
     1) Brower, Eleanor R 10            2) Ross, Meghan R 10              
     3) Adair, Madden R 9               4) Mickalonis, Sarah A 9          
       36.40    35.29    39.02    34.23                                    
  3 Palmyra Aquatic Club-MA  'B'                           NT    2:47.00  
     1) Ancharski, Elyse N 9            2) Kent, Riley H 9                
     3) Vates, Abigail L 9              4) Verma, Anushka 9               
       43.39    43.40    42.91    37.30                                    
  4 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                     2:57.57    2:57.70  
     1) Weaber, Mikalyn 9               2) Walmer, Mikayla 9              
     3) Markowitz, Lila R 10            4) Rosenberg, Annika 9            
       46.10    44.31    45.44    41.85                                    
  5 Palmyra Aquatic Club-MA  'C'                           NT   x2:59.15  
     1) Grissinger, Bailey P 9          2) Weaver, Reece A 9              
     3) Frey, Lily M 9                  4) Durand, Ava 10                 
       45.86    51.62    43.36    38.31                                    
  6 Lebanon Valley Otters-MA  'C'                          NT   x3:18.27  
     1) MacDonald, Halle 9              2) Hafey, Nia A 9                 
     3) Gibble, Stella 9                4) Wildasin, Sadie 9              
       54.34    43.01    52.40    48.52                                    
 
Event 67  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      2:24.19    2:20.06  
     1) Palmer, Cade D 11               2) Verma, Ricky 11                
     3) Cummings, Cornelius E 11        4) Claar, Cohen R 11              
       35.47    38.96    34.02    31.61                                    
  2 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     2:23.05    2:25.87  
     1) Connelly, Cameron 12            2) Black, Nathanael 11            
     3) Dotts, Benjamin 12              4) Byerly, Tyler 11               
       34.03    43.05    32.61    36.18                                    
  3 Palmyra Aquatic Club-MA  'B'                           NT    2:46.51  
     1) Frey, Gabriel S 11              2) Orlando, Titus P 12            
     3) Zastowny, Owen M 11             4) Szajda, Tyler J 11             
       44.41    42.75    37.13    42.22                                    
  4 Palmyra Aquatic Club-MA  'C'                           NT   x3:15.59  
     1) Russell, Jace M 11              2) Miller, Brody G 12             
     3) Keiner, Nathan F 11             4) Shuman, Parker S 11            
       49.30    57.97    51.32    37.00                                    
  5 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                     3:07.71    3:20.02  
     1) Bost, Jackson 11                2) Gladysz, Vic M 12              
     3) Long, Gavin 11                  4) Toscano, Tyler 11              
       48.78    54.31    50.20    46.73                                    
 
Event 68  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      2:09.65    2:15.47  
     1) Berarducci, Abby L 12           2) Sholly, Addisan E 12           
     3) Lantz, Morgan A 12              4) Schoenbaum, Maddie G 12        
       34.53    40.73    29.86    30.35                                    
  2 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                     2:22.92    2:46.91  
     1) Zdep, Avery E 11                2) Fox, Heidi 12                  
     3) Dunsworth, Kenadie 11           4) MacDonald, Ashlan 12           
       48.49    42.72    42.36    33.34                                    
  3 Lebanon Valley Otters-MA  'C'                     3:36.91    3:10.44  
     1) Davies, Emma P 11               2) Wallace, Layla 11              
     3) Rosenberg, Grace 11             4) Robbins, Rosie C 11            
     1:35.68    44.04    50.72                                             
 -- Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     2:12.44         DQ  
     1) Haley, Mary 12                  2) Foran, Abbey 12                
     3) Weidman, Marina 12              4) Brown, Colbey 12               
       37.20    32.69    35.08    29.37                                    
 -- Palmyra Aquatic Club-MA  'B'                      2:39.90         DQ  
     1) Schaffer, Eleana F 11           2) Keiner, Abigail R 12           
     3) Sabat, Revati 12                4) Brelsford, Elise M 11          
       40.21    45.74    38.44    35.65                                    
 -- Palmyra Aquatic Club-MA  'C'                      2:56.04         DQ  
     1) Woessner, Rachel C 11           2) Burke, Leah M 11               
     3) Nye, Laura K 12                 4) Stover, Addison R 11           
       47.89    45.59    39.11    37.24                                    
 
Event 69  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      1:50.36    1:55.55  
     1) Berarducci, Nathan D 14         2) Durand, Connor 14              
     3) Teets, Grayson C 13             4) Wolfe, Jack H 14               
       29.63    29.00    30.55    26.37                                    
  2 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     2:01.70    2:01.09  
     1) Hain, Braden 13                 2) Lowen, Brian 13                
     3) Cheslock, Carter J 13           4) Rudy, Jacob 14                 
       31.44    32.97    29.69    26.99                                    
 
Event 70  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      2:07.40    2:28.53  
     1) Mickalonis, Emily P 14          2) Burke, Anna M 13               
     3) Leach, Tess M 13                4) Claar, Megan N 13              
       37.46    40.91    39.79    30.37                                    
  2 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     2:13.89    2:32.57  
     1) Myers, Julia 13                 2) Rosenberg, Sophia 14           
     3) Thornsberry, Natalie J 13       4) Mitchell, Noryan 13            
       46.34    35.90    38.66    31.67                                    
 
Event 71  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      1:47.05    1:53.32  
     1) Palmer, David W 15              2) Klinefelter, Jason A 16        
     3) Klucinec, Jake S 15             4) Ferrick, Nicholas J 17         
       29.91    33.23    26.72    23.46                                    
  2 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     1:54.22    1:58.18  
     1) Hain, Donovan 16                2) Dotts, Adam 15                 
     3) Mitchell, Syryth 16             4) Hain, Cameron 18               
       28.10    33.94    30.02    26.12                                    
  3 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                          NT    2:21.56  
     1) Meade, Aiden 13                 2) Parker, Will 13                
     3) Perez, Elias M 13               4) Donten, Xen 11                 
       32.83    37.98    30.69    40.06                                    
 
Event 72  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebanon Valley Otters-MA  'A'                     1:58.93    2:02.88  
     1) Cheslock, Olivia 15             2) Gingrich, Madeline G 16        
     3) Martel, Kathryn 15              4) Strickler, Julianne 17         
       30.51    36.13    30.31    25.93                                    
  2 Lebanon Valley Otters-MA  'B'                     2:07.49    2:06.80  
     1) Mowery, Katherine 17            2) Horn, Solia 15                 
     3) Anderson, Brookelle 16          4) Parker, Claudia 16             
       32.24    39.86    28.36    26.34                                    
  3 Palmyra Aquatic Club-MA  'A'                      2:05.52    2:07.22  
     1) Trostle, Shealyn R 18           2) Keck, Claire S 15              
     3) Teets, Kendall L 15             4) Kreider, Emily R 16            
       31.42    35.03    31.92    28.85                                    
  4 Palmyra Aquatic Club-MA  'B'                           NT    2:14.58  
     1) Taylor, Jordan B 15             2) Leach, Annie E 15              
     3) Zampedri, Catherine J 15        4) Hoerner, Madison A 15          
       33.61    39.14    33.45    28.38                                    
 -- Lebanon Valley Otters-MA  'C'                     2:13.28         DQ  
     1) Laduke, McKenna 15              2) Wildonger, Racheal 16          
     3) Moyer, Delaney 15               4) Dabbs, Gabi M 15               
       34.05    38.70    33.19    28.23                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 72                    
 
  1. Lebanon Valley Otters               546   2. Palmyra Aquatic Club                540